sr2logo
Odpowiedzialny pracodawca - Strony Rynku

Odpowiedzialny pracodawca

Nowoczesny pracodawca powinien móc wykazać się kilkoma podstawowymi zaletami: dobrze zarządzać swoimi pracownikami, dawać im stabilność zatrudnienia, umożliwiać rozwój i realizację pasji oraz dawać poczucie sprawczości. W taki sposób bez wątpienia opisać można Bank Millennium, który zatrudnia obecnie 6,6 tys. pracowników.
Bank Millennium to pracodawca nowoczesny i otwarty na utalentowanych ludzi o różnych doświadczeniach, którzy chcą rozwijać się w innowacyjnym środowisku, w branży finansowej. Jest firmą, która podnosi jakość pracy, zarządzania i wzmacnia kulturę organizacyjną opartą na wartościach takich jak pasja, zaufanie, współpraca, jakość oraz ambicja, by mierzyć wyżej. Bank stawia na różnorodność, co znajduje swoje odbicie nie tylko w kompetencjach, ale także w strukturze wieku zatrudnionych w nim osób.
Bank Millennium to przyjazne miejsce pracy i społeczność, dla której główną inspiracją są ludzie. Firma jest otwarta na młode talenty i profesjonalistów, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w projektowaniu unikatowych rozwiązań i najlepszych doświadczeń dla klientów. Bank zatrudnia specjalistów z obszarów IT, digital, finansów oraz osoby, które chcą wspierać proces sprzedaży i obsługi klientów indywidualnych lub korporacyjnych.
Bank Millennium to pracodawca stabilny. Dbanie o utrzymanie pracowników jest kluczową kompetencją firmy. Rozwojowi kompetencji poprzez system szkoleń dopasowanych do ich potrzeb sprzyja także kultura organizacyjna, budowana wspólnie. Zaangażowanie pracowników w życie organizacji wzmacniają programy wpisane w jej tradycję. Jednym z nich jest program nagród pracowniczych Impakt, który promuje kulturę wzajemnego doceniania. Pracownicy banku chętnie angażują się także w działania społeczne, realizowane m.in. w ramach programu wolontariatu pracowniczego #słuchaMywspieraMy Fundacji Banku Millennium, a także dorocznej Świątecznej Aukcji Dobroczynnej.
Patrząc w przyszłość bank wierzy, że dbanie o rozwój pracowników, ich zaangażowanie, a także docenianie ludzi determinuje zdolność organizacji do realizacji wszystkich jej ambitnych celów.