sr2logo
Nie warto rozstawać się z kartą płatniczą w trakcie zagranicznych wakacji - Strony Rynku

Nie warto rozstawać się z kartą płatniczą w trakcie zagranicznych wakacji

Za zimne gelato (lody) we włoskiej Toskanii czy też pyszną doradę (gatunek ryby) w chorwackiej Dalmacji nie musisz płacić gotówką.
W zagraniczną podróż możesz swobodnie wybrać się z kartą płatniczą w kieszeni. Wystarczy odrobina czasu i sprawdzenie dostępnych na rynku ofert.

Sezon wyjazdowy w pełni, a wielu turystów wciąż pielęgnuje w sobie miłość do gotówki. Ze statystyk wynika, że połowa Polaków na zagraniczne wyjazdy zabiera ze sobą wyłącznie gotówkę.
Oczywiście wymienia ją wcześniej na walutę kraju, do którego się udaje. Za rybkę nad morzem albo lody w upalne dni płaci więc w tradycyjny sposób, wyciągając z portfela drobne monety lub grubsze banknoty.

Okazja czyni złodzieja

O ile drobne sumy gotówki zawsze warto mieć przy sobie w trakcie podróży, o tyle podróżowanie z wypchanym banknotami portfelem nie jest ani wygodne, ani bezpieczne.
Po pierwsze: gotówkę łatwiej w podróży stracić, czy to w wypadku nieprzewidzianych zdarzeń (zalanie wodą w trakcie wycieczki, zagubienie bagażu), czy też kradzieży. Po drugie: musimy odpowiednio wcześniej wymienić pieniądze oraz zadbać o to, aby przewalutowanie zrealizować po korzystnym kursie. To wszystko sprawia, że lepiej oszczędzić sobie kłopotu i poszukać na rynku znacznie wygodniejszego i bezpieczniejszego rozwiązania.
Karta przydaje się za granicą

Ciekawym pomysłem, który pozwala bezpieczniej, wygodniej i taniej płacić za granicą jest konto osobiste Millennium 360°. Klienci Banku Millennium, posiadający to konto, mogą kartą debetową – tą samą, której używają na co dzień – płacić również za granicą i to w każdej walucie.
Transakcje walutowe przeliczane są po bardzo atrakcyjnych kursach organizacji płatniczych – Visa i Mastercard, które można na bieżąco sprawdzać w aplikacji mobilnej banku. Rozwiązanie działa dla wszystkich transakcji kartą w walucie obcej, nawet płatności internetowych czy wypłat gotówki z bankomatu.

Pakiet walutowy od Banku Millennium

Brak marży banku za przewalutowanie obowiązuje do 1 000 zł łącznej wartości transakcji w każdym miesiącu. Klienci mogą też włączyć korzystny Pakiet walutowy, w którym nie ma powyższego limitu. Pakiet walutowy kosztuje tylko 9,90 zł tygodniowo i można go łatwo włączyć i wyłączyć np. w aplikacji mobilnej.

Follow by Email
LinkedIn
Share