sr2logo
Stacja ładowania Fronius Wattpilot wyróżniona Laurem Klienta Top Marka 2023 - Strony Rynku

Stacja ładowania Fronius Wattpilot wyróżniona Laurem Klienta Top Marka 2023

W XIX edycji znanego w polskiej gospodarce konkursu Laur Klienta 2023 oferta Fronius zdobyła najbardziej elitarny tytuł Laur Klienta Top Marka 2023
w kategorii: „Stacje ładowania pojazdów elektrycznych”. Wyróżnienie w konkursie jest wynikiem ogólnopolskiego sondażu oceniającego popularność marek produktów, który odzwierciedla poziom zadowolenia i satysfakcji konsumentów.

To wyjątkowe na polskim rynku urządzenie skonstruowane zostało w dwóch wersjach: HOME to wersja przeznaczona do użytku stacjonarnego, montowana na stałe oraz GO, wersja mobilna, pozwalająca na ładowanie samochodu w dowolnym miejscu. Dzięki kompaktowym rozmiarom Wattpilot GO można bez problemu przewozić w bagażniku, co sprawia, że nadal słabo w Polsce rozwinięta infrastruktura do ładowania elektrycznych samochodów na długich trasach przestaje być problemem.
Stacja ładowania Fronius Wattpilot to doskonała opcja dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznych, rozwiązująca problem strat, jakie generują nadwyżki energii, eksportowane do sieci. Wattpilot może bowiem zostać nie tylko podłączony do sieci, ale również skomunikowany z instalacją PV. Już jednorazowa konfiguracja wystarczy, aby proces ładowania uruchamiał się za każdym razem, gdy instalacja wyprodukuje choćby najmniejszą nadwyżkę energii. Oprogramowanie umożliwia również elastyczne ustawianie harmonogramu zgodnie z tańszą taryfą G12 i G13.
Klienci doceniają nie tylko zalety ekonomiczne i ekologiczne Wattpilota, ale również łatwość jego obsługi. Urządzeniem można sterować z poziomu prostej i intuicyjnej aplikacji Solar.wattpilot, która zapewnia m.in. wgląd w proces ładowania, umożliwia zdalne uruchomienie, zmianę trybów ładowania z dowolnej lokalizacji.

Fronius Wattpilot został wyposażony w jeszcze jedną, niezwykle istotną funkcję Dynamic Load Balancing

(Dynamiczne Równoważenie Obciążeń). Optymalizuje ona wykorzystanie nadwyżek energii z instalacji PV i prądu z sieci energetycznej, skutecznie zapobiegając przeciążeniom przyłącza domowego. Przy jej wykorzystaniu można również określać priorytety, osiągając jeszcze większe wartości mocy ładowania.
Stacja została również uhonorowana prestiżowym tytułem „Excellence in Business to Consumer” w konkursie German Innovation Award 2023. Jury doceniło przede wszystkim cechy przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju, przyjazną dla użytkownika konfigurację i świetnie prezentujące się wzornictwo.

Follow by Email
LinkedIn
Share