sr2logo
Inwestujemy w ludzi - Strony Rynku

Inwestujemy w ludzi

Z Jolantą Hryniewicką, Wiceprezes Zarządu Tide Software, rozmawia Tina Dej

– Gratulacje, firma Tide Software Sp. z o.o. ponownie zdobyła wyróżnienie w projekcie Solidny Pracodawca Roku, czym dla Państwa jest ta nagroda?
– Pracodawca Roku to nagroda, która jest dla nas potwierdzeniem dobrego kierunku rozwoju i silnej koncentracji zarówno na klientach, jak i na pracownikach. To także ważne wyróżnienie z okazji naszej 15-letniej historii. Jesteśmy jednym z wiodących w kraju dostawców platform komunikacyjnych CPaaS (platformy do wielokanałowej komunikacji mobilnej np. poprzez SMS, MMS, e-mail, komunikatory np. WhatsApp czy VMS – wiadomości głosowe czy infolinie) oraz operatorem telekomunikacyjnym dla B2B. Dostarczamy usługi i technologie klientom biznesowym, z wielu sektorów m.in. z branży finansowej czy e-commerce.
– Ludzie są najcenniejszym kapitałem firmy. Jakie działania podejmujecie w Tide Software wspierające pracowników?
– Tide Software to grupa wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy są świetnymi ekspertami m.in. w zakresie usług programistycznych, telekomunikacji czy sprzedaży. Inwestujemy w ludzi, ich rozwój, szkolenia, uczestnictwo w konferencjach branżowych. Dla nas każdy pracownik jest najcenniejszą bazą wiedzy. W tym roku ruszamy z autorskim programem 2-letnich studiów podyplomowych we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego dla naszych menedżerów. To nowatorski projekt realizowany przez Akademię Koźmińskiego ze spółką z sektora MŚP. Zależało nam, by były to praktyczne zajęcia o wysokim poziomie, a studia MBA Akademii L. Koźmińskiego są w rankingu najlepszych na świecie studiów menedżerskich według „Financial Times”. Chcemy, by nasi menedżerowie mieli dostęp do najlepszych praktyk rynkowych i wiedzy. Wiemy, że rozwój pracowników to również rozwój naszej firmy.
– W tym roku nie tylko świętują Państwo zdobycie tytułu Solidny Pracodawca Roku, ale także 15-lecie firmy. Jak na przestrzeni tych lat zmieniło się Państwa przedsiębiorstwo?
– Silną pozycję spółki budowaliśmy zaczynając od kilkuosobowego zespołu. Wielu pracowników, zaczynało od sprzedaży, pnąc się przez lata po kolejnych szczeblach kariery. Umożliwiamy im rozwój, awanse, współpracę ze znanymi brandami. Dziś zatrudniamy ponad 60 osób, pracujemy z liderami rynkowymi. Z naszych usług korzysta 6 z 10 największych banków oraz 8 z 10 największych firm windykacyjnych w Polsce. Współpracujemy z wieloma klientami z branż takich jak: retail, e-commerce, bankowość, finanse, marketing czy windykacja. W gronie klientów spółki są m.in.: CCC, CMP, Wittchen, GfK, Cardina, Top
Secret, Sephora, VIVUS, KUKI.pl, Miloan, AIQLABS. – Ostatnio pojawiły się informacje o dołączeniu Tide Software nowego prezesa. To spory transfer eksperta z PLAY. Co to oznacza dla firmy?
– Nasz rozwój wesprze Jerzy Klimaszewski, który w lipcu br. dołączył do zarządu jako prezes Tide Software. Pracujemy nad dalszą silną ekspansją w Polsce i za granicą. Wcześniej Jerzy Klimaszewski pełnił funkcję kierownika Działu Partnerstw i Rozwoju Biznesu w departamencie hurtu w PLAY, brał także udział w wielu inicjatywach legislacyjnych, konsultacjach z KPRM, Ministerstwem Cyfryzacji, UKE, NASK. To ogromne doświadczenie, które wniósł już do spółki.
– Jak wygląda specyfika działalności Państwa firmy na co dzień?
– Specyfika naszej działalności to praca z ogromną liczbą danych i spełnianie restrykcyjnych wymagań RODO, zaleceń KNF czy UKE. To tylko część regulacji, pod które dostosowujemy swoje rozwiązania. Nasze technologie wspierają szereg procesów usprawniających sprzedaż i marketing naszych klientów np. poprzez zbieranie i zarządzanie danymi oraz obsługę komunikacji w ramach programów lojalnościowych (kampanie SMS, MMS czy email), obsługę klienta z wykorzystaniem infolinii czy narzędzi dla działów call i contact center.  Współpraca z bankami, instytucjami finansowymi to także działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa ich usług np. przez wysyłkę kodów autoryzacyjnych czy dodatkową walidację danych. W najbliższym czasie planujemy dalsze inwestycje w nowe technologie, rozwój i doskonalenie oferowanych produktów poprzez rozbudowywanie modułów Platformy Tide o nowe kanały komunikacji m.in.: RCS, WhatsApp oraz udostępnianie dodatkowych narzędzi raportowania.
– Dziękuję za rozmowę.

Follow by Email
LinkedIn
Share