sr2logo
Buduj i urządzaj z PSB - Strony Rynku

Buduj i urządzaj z PSB

Grupa Polskie Składy Budowlane tworzy największą w Polsce sieć hurtowni materiałów budowlanych. Siłą Grupy PSB jest bogata oferta handlowa, pomoc firmom wykonawczym, inwestorom w dokonywaniu wyborów technologicznych i materiałowych. 

9Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. z siedzibą w Wełeczu k. Buska-Zdroju działa na rynku od 17. lat, jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów „Dom i ogród” w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza 352 małych i średnich rodzinnych firm z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 425 składach budowlanych, w 200 marketach PSB-Mrówka oraz w 41 centrach handlowych PSB-Profi. W placówkach tych pracuje około 12. tysięcy osób.
Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych partnerów Grupy PSB S.A. na koniec 2014 r. osiągnęły pułap 5 mld zł (kilkuprocentowy wzrost). Przychody Grupy PSB S.A. w 2014 r. przekroczyły poziom 2,1 mld zł
(wzrost o 18%). Udział w krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych szacowany jest na niemal 14%, a w rynku hurtowym ponad 27%. W 2014 roku znajomość marki Grupy PSB deklarowało ok. 41% Polaków, sieci sklepów PSB-Mrówka 40%, a placówek PSB-Profi 16%.
Sklepy PSB-Mrówka to najbardziej powszechna sieć marketów branży „Dom i ogród” w miejscowościach powiatowych i gminnych. Nowoczesne, samoobsługowe sklepy posiadają w ofercie od kilku do kilkunastu tysięcy pozycji asortymentowych. Wypełniają one dotychczasową lukę usługową, oferując w jednym obiekcie wszelkie produkty niezbędne do utrzymania domu i ogrodu (posesji). Obecnie działa 200 sklepów. W planach jest uruchomienie ok. 400 takich placówek na terenie Polski.
PSB-Profi to wyspecjalizowane składy budowlane w obsłudze firm wykonawczych. Oferują materiały niezbędne do codziennej pracy firm budowlanych, pochodzące od najlepszych i największych dostawców Grupy PSB. Placówki te są najbardziej nowoczesnymi hurtowniami na lokalnym rynku, które posiadają: sklep samoobsługowy, specjalną strefę obsługi klienta (fakturowanie, rozmowy handlowe), magazyny i strefę składowania towarów na zewnątrz, miejsce do kompletowania towarów odbieranych przez klientów w terminie późniejszym, parking oraz ekspozycje towarowe. Obecnie funkcjonuje 41 placówek Profi w Polsce.
Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. otrzymała za zajęcie I miejsca złote godło ogólnopolskiego konkursu Laur Konsumenta 2015 w kategorii „Hurtownie
budowlane”.

Follow by Email
LinkedIn
Share