sr2logo
Złoty Laur Klienta 2015 dla firmy WIPASZ - Strony Rynku

Złoty Laur Klienta 2015 dla firmy WIPASZ

Firma WIPASZ wygrała plebiscyt Laur Klienta 2015 w kategorii „Pasze dla zwierząt”. To już drugie z kolei wyróżnienie dla polskiego producenta pasz.

10Wszystko zaczęło się w 1994 r., kiedy właściciel firmy Józef Wiśniewski uruchomił małą, lokalną mieszalnię pasz w Wadągu koło Olsztyna. Od początku stawiał on na wysoką jakość produktu. Klienci nie pozostali mu dłużni. Dobrej jakości produkt przyjął się na rynku, a z biegiem lat firma WIPASZ stała się największym polskim producentem pasz dla drobiu, trzody i bydła oraz liderem w produkcji świeżego mięsa z kurczaka.

Na dzień dzisiejszy firma produkuje blisko milion ton pasz rocznie. W ofercie ma kilkadziesiąt produktów zaspokajających wszystkie potrzeby gospodarstw. Oprócz pasz dla popularnych zwierząt hodowlanych, uwagę zwraca również obecność w asortymencie firmy paszy dla ślimaków oraz królików. Pasze produkowane są w nowoczesnych obiektach na terenie całej Polski – w Morągu, Krośnie koło Pasłęka, Międzyrzecu Podlaskim, Kole oraz w Wadągu koło Olsztyna, gdzie jednocześnie mieści się siedziba WIPASZ S.A.Wyróżnikiem firmy jest stała dbałość o bezpieczeństwo i efektywność produktu wyrażana poprzez bezwzględne przestrzeganie polityki jakości spółki oraz codzienne monitorowanie wyników produkcyjnych żywionych stad. Budowanie zespołu sprzedażowego ze specjalistów: zootechników i lekarzy weterynarii pozwala firmie sprzedawać nie tylko paszę, ale także wiedzę i doświadczenie w branży, umożliwiając jednocześnie klientowi właściwe i pełne wykorzystywanie potencjału mieszanek paszowych dostarczanych przez spółkę.

Wykorzystując doświadczenie związane z drobiarstwem, firma zaczęła również produkować zdrową i smaczną żywność. Od 2010 roku funkcjonuje Zakład Drobiarski WIPASZ w Mławie. Aktualnie produkuje on ponad 400 t mięsa drobiowego dziennie. Posiada najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie transportu żywca – załadunek kontenerowy, uboju, dzielenia i pakowania.
WIPASZ współpracuje przy tym z najlepszymi hodowcami drobiu, których fermy są ciągle nadzorowane. Kolejny plus to bardzo dobra lokalizacja firmy (centrum Polski) pozwalająca na zakup żywca drobiowego z wielu ościennych województw. Na tych terenach wszyscy hodowcy mają również dostęp do wyspecjalizowanego serwisu zoohigieniczno-weterynaryjnego.
Firma jest w 100% oparta na polskim kapitale, a do wytwarzania pasz stosuje najwyższej jakości surowce. Zakupione od rolników zboże przechowuje w nowoczesnych i bezpiecznych elewatorach, gwarantujących najwyższą jakość. Świadczą o niej także produkty drobiowe firmy, z których na plan pierwszy wysuwa się marka Nasz Kurczak. Produkty firmy już dziś są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, lecz również poza granicami naszego kraju. Kurczaka spożywają konsumenci z Polski i Europy oraz obywatele Azji czy Afryki.

W całej firmie zatrudnionych jest ponad 1000 osób, w tym kilkudziesięciu ekspertów: ekonomistów, lekarzy weterynarii i zootechników, którzy każdemu hodowcy stale służą pomocą merytoryczną. Eksperci przekazują najnowszą wiedzę z zakresu żywienia i hodowli zwierząt, podpowiadają jak zwiększyć efektywność ekonomiczną gospodarstwa oraz szybko reagują w przypadku problemów zdrowotnych stada. WIPASZ od lat znajduje się w czołówce regionalnych i ogólnopolskich rankingów. Każda z nagród jest dla firmy powodem do dumy, a jednocześnie potwierdzeniem, że oferuje ona najwyższą jakość produktów i usług, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Do poczytnej i pełnej wyróżnień firmowej gabloty trafiło po raz drugi przyznane przez klientów jedno z najbardziej znanych godeł w Polsce – złoty Laur Klienta 2015. Świadczy to o tym, że wysokiej jakości produkty firmy WIPASZ, w połączeniu z gotowością do stałego rozwoju przynoszą spodziewane efekty. Nagroda ta jest tego doskonałym dowodem.

Follow by Email
LinkedIn
Share