sr2logo
Posnet prezentuje nowy terminal fiskalny - Strony Rynku

Posnet prezentuje nowy terminal fiskalny

Klienci po raz siódmy przyznali firmie Posnet Polska S.A. złoty Laur Klienta. Posnet od lat utrzymuje pozycję lidera na rynku urządzeń fiskalnych. Spółka nie poprzestaje na dotychczasowych osiągnięciach i prezentuje pierwszy z trzech produktów, które trafią wkrótce do sprzedaży – terminal fiskalny Posnet Thermal HD, łączący w sobie drukarkę fiskalną, wydajny komputer PC i odtwarzacz cyfrowej reklamy.

poWedług ostatniego raportu IRE, opublikowanego w pierwszej połowie 2014 roku, Posnet zdobył 44% udziału w rynku drukarek fiskalnych. Wynik ten spółka osiągnęła dzięki wprowadzeniu dwóch innowacyjnych drukarek – Thermal XL i Thermal HD. Nowy terminal fiskalny, zaprezentowany przez firmę na początku października, jest naturalną odpowiedzią na potrzeby rynkowe. Jak zapewnia producent, to rewolucyjny produkt, który gwarantuje rozwój nowych technologii dla handlu.

Terminal fiskalny Posnet Thermal HD powstał dzięki współpracy z firmą Intel – czołowym producentem podzespołów komputerowych. Połączenie doświadczenia Posnet S.A. w zakresie rozwiązań fiskalnych oraz potencjału technologicznego Intela pozwoliło stworzyć nowoczesną koncepcję urządzeń dla systemów sprzedaży. Koncepcja ta integruje sprawdzone rozwiązania obu spółek – drukarkę fiskalną Posnet Thermal HD oraz komputer mini PC Intela. Nowy produkt gwarantuje oszczędność miejsca, bezpieczeństwo i szeroki zakres zastosowań w punktach sprzedaży. Dodatkowo otwiera kolejne możliwości biznesowe, pozwalając np. na wyświetlanie i zarządzanie reklamą w formie cyfrowej (digital signage).

Terminale fiskalne to kolejny etap rozwoju produktów systemowych, które Posnet tworzy z myślą o wymagających użytkownikach. Stanowią one istotny postęp w rozwoju stanowisk kasowych, które zyskają na funkcjonalności i bezpieczeństwie. Po raz pierwszy mamy do czynienia z uniwersalnym i zintegrowanym terminalem kasowym, który będzie zdolny do pracy w trudnych warunkach i rozległych systemach sprzedaży. Bezawaryjność i funkcjonalność terminala gwarantuje zastosowanie sprawdzonej już drukarki Thermal HD wprowadzonej przez Posnet na rynek pod koniec 2012 roku. To właśnie rozbudowane funkcje tego produktu gwarantują możliwość tworzenia wydruków niefiskalnych, grafik i kodów 2D. Z kolei zastosowanie miniaturowego komputera sprawia, że rozmiary urządzenia są niewielkie, co daje więcej miejsca na ekspozycję produktów w punkcie sprzedaży. Producent terminala zapewnił klientom możliwość wyboru jednego z trzech wydajnych procesorów. Zastosowana technologia pozwala na zdalne zarządzanie sprzętem, a porty komunikacyjne umożliwiają podłączenie wszystkich niezbędnych peryferiów.

Posnet Polska S.A. to firma z polskim kapitałem, która wspiera krajowych sprzedawców i usługodawców z różnych sektorów rynku, oferując im kompletne wyposażenie stanowiska kasjerskiego zgodne z wymogami formalnoprawnymi. Jednym z dowodów na to jest sfinalizowana we wrześniu tego roku inwestycja w Lubelskie Fabryki Wag FAWAG, która wpłynie na rozwój oferty Posnet o produkty z segmentu systemów ważących.

Posnet stawia na ciągły rozwój swoich produktów, których wysoką jakość, już po raz siódmy, klienci nagrodzili złotym Laurem Klienta. Sprzedaż i serwis urządzeń firma prowadzi poprzez 6 oddziałów, 3 przedstawicielstwa regionalne oraz sieć około 2000 autoryzowanych dealerów w całej Polsce, co gwarantuje klientom łatwą dostępność produktów. W relacjach biznesowych Posnet stawia na partnerstwo z kontrahentami, co służy też wymianie wiedzy i doświadczenia między firmami. Spółka wsłuchuje się w rynek, czerpiąc z niego informacje pozwalające na szybkie wdrażanie rozwiązań poprawiających komfort pracy użytkowników. Kolejną odpowiedzią firmy na potrzeby rynku są, poza terminalem, nowa kasa fiskalna oraz drukarka dedykowana dla aptek. Produkty trafią do oferty producenta jeszcze w tym roku.
Paulina Gutowska

Follow by Email
LinkedIn
Share