sr2logo
Inoutic/Deceuninck – okno na świat pełne perspektyw - Strony Rynku

Inoutic/Deceuninck – okno na świat pełne perspektyw

Światowy lider w produkcji profili z PCV, Deceuninck, to firma z ponad 75-letnim doświadczeniem. Jeden z 25 oddziałów na całym świecie mieści się w Polsce, w podpoznańskim Jasinie. Istniejąca tam od 1993 roku inwestycja okazała się jedną z największych w Europie i nieustannie rozwija się, dając zatrudnienie
już kilkuset wykwalifikowanym specjalistom.

3Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem firmy zawsze stoją ludzie – zespół osób, który angażuje się w to, co robi. Niezbędna do pełnej identyfikacji pracowników z firmą jest mądrze prowadzona polityka personalna oraz kreowanie i wzmacnianie zaangażowania pracowników. Firma Inoutic/Deceuninck wywiązuje się z tego zadania w znakomity sposób, za co uhonorowana została tytułem Solidnego Pracodawcy Roku. – Jesteśmy bardzo dumni z uzyskanego tytułu. Jest on ukoronowaniem naszego wysiłku, który włożyliśmy i każdego dnia wkładamy w prowadzenie przyjętej przez nas polityki personalnej. Wyróżnienie potwierdza, że zmierzamy w dobrym kierunku. Z drugiej strony tytuł ten zobowiązuje do ciągłego doskonalenia naszych działań i dopasowywania naszej polityki do zmieniających się realiów – podkreśla Artur Paździor, dyrektor generalny Inoutic/Deceuninck.
Firma Inoutic/Deceuninck kładzie duży nacisk na stosowaną politykę personalną, o czym świadczą nie tylko regularnie prowadzone spotkania z pracownikami i Kodeks Postępowania oparty o najwyższe standardy etyczne, ale również – a może przede wszystkim – wyniki. Wyniki, które z roku na rok są lepsze. – W komunikacji wewnętrznej z pracownikami zwracamy szczególną uwagę na otwarte mówienie o rzeczywistości – i jak widać, te działania firmy nie tylko budują przyjazną atmosferę pracy, ale przynoszą widoczne efekty.
Zatrudnieni w firmie pracownicy to wysoko wykwalifikowani specjaliści, często z wieloletnim doświadczeniem. – Nasza firma dynamicznie się rozwija, co widać chociażby po wielkości zatrudnienia – od 2014 roku zwiększyliśmy zatrudnienie o ponad 25%, co stanowi około 50 nowych miejsc pracy. Doświadczenie ostatnich lat pokazało nam, że rynek pracy wciąż się zmienia i kształtuje na nowo. Podczas procesu rekrutacyjnego zwracamy uwagę już nie tylko na kompetencje, tzw. umiejętności twarde, czy dotychczasowe doświadczenie, ale również na jego postawę i zaangażowanie. Nowozatrudnionym pracownikom przypisujemy opiekuna, który podczas pierwszych trzech miesięcy wspiera „swojego” podopiecznego w efektywnym przejęciu obowiązków. Warto podkreślić w tym miejscu, że zdecydowana większość nowozatrudnionych pracowników pozostaje z firmą na dłużej.
Usatysfakcjonowani pracownicy, to również usatysfakcjonowani kontrahenci. Inoutic/Deceuninck może pochwalić się ogromną liczbą Klientów, którzy współpracują z firmą od lat. Widać również wyraźny wzrost sprzedaży rozwiązań oferowanych przez firmę, przekładający się na ciągły rozwój i zwiększanie mocy produkcyjnych – a w rezultacie na wzrost zatrudnienia. – Swoją strategię opieramy na niezawodnym serwisie i rozwiązaniach e-biznesowych. Serwis jest kreowany na każdym szczeblu naszej organizacji, dlatego realizacja tego ambitnego celu zależy od wysiłku wszystkich pracowników.
Jakie są zatem plany firmy na kolejne lata?
– Naszym celem jest ekspansja na kolejne rynki. Działamy już w większości krajów europejskich, w zeszłym roku rozpoczęliśmy sprzedaż na rynku rumuńskim, w tym roku w Bułgarii, a w planach mamy kolejne państwa. Równolegle rozwijamy rozwiązania e-biznesowe, których celem jest dotarcie do jak największej grupy osób planujących zakup okien. Chcemy pokazać, że wyprodukowane z naszych profili okna i drzwi wyróżniają się nowoczesną stylistyką i są energooszczędne. Rozwijamy się i przyjmujemy na pokład nowych pracowników. Myślę, że jesteśmy pracodawcą, z którym warto wiązać przyszłość. I w kontekście osiąganych przez firmę wyników, a także ilości pracowników, którzy wierni są firmie od lat – trudno się z tą myślą nie zgodzić.

Follow by Email
LinkedIn
Share