sr2logo
Podłogi drewniane nowej generacji - Strony Rynku

Podłogi drewniane nowej generacji

Venifloor to podłogi ponadczasowe, a jednocześnie na czasie. Produkowane zgodnie ze światowymi trendami wzornictwa, z wykorzystaniem najnowszych technologii, trwałe, eleganckie, funkcjonalne, eko. Nagrodzone Laurem Konsumenta – Odkrycie Roku 2016.

Bez nazwy-8

Nowość na polskim rynku

Venifloor to polska marka, która powstała jako rezultat chęci wyjścia naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Łączy wieloletnie doświadczenie w produkcji forniru z najnowszymi technikami wytwarzania podłóg oraz z globalnymi trendami w designie. Tym samym wypełnia niszę rynkową w dziedzinie wykończenia wnętrz innowacyjnymi podłogami drewnianymi (fornirowanymi). Ich głównymi atutami są twardość – uzyskana wskutek umieszczenia w podłodze rdzenia z wytrzymałej płyty HDF (zmielonego drewna) oraz odporność na ścieranie (będąca efektem zastosowania w warstwie użytkowej 6 powłok lakierniczych UV z korundem – materiałem cenionym np. w produkcji narzędzi polerskich). W rezultacie deski Venifloor są bardzo dobrze zabezpieczone przed negatywnymi skutkami codziennego użytkowania. Stanowią idealną alternatywę dla podłóg warstwowych czy litych – oferują równie dobre walory wizualne, posiadając znacznie lepsze parametry użytkowe. Co więcej, cena deski Venifloor
jest na poziomie ceny dobrej podłogi laminowanej, mimo że podłoga jest oryginałem. Także montaż nie jest kłopotliwy. Dzięki zastosowaniu zamka szybkiego montażu (na podstawie własnego projektu zarejestrowanego w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego OHIM) deski można zainstalować niemal w mgnieniu oka, wygodnie i bez użycia kleju. Wymienione zalety idą też w parze z ekologią – racjonalne zużycie drewna w produkcji podłogi przyczynia się do ochrony drzewostanów; z jednego drzewa firma ZIP może wykonać 15 razy więcej podłogi niż inni producenci – podłóg litych. Pozwala to cieszyć się drewnem na podłodze i lasem podczas spacerów. Solidność wykończenia desek została podkreślona 15-letnią gwarancją. W ofercie producenta znajduje się 80 gatunków drewna (gatunki europejskie – np. dąb, jesion, buk i gatunki egzotyczne – np. frake, zebrano, palisander). Podłogę Venifloor wyróżniają atuty udowadniające, że wykreowanie drewnianej podłogi nowej generacji z idei przerodziło się w rzeczywistość dostępną szerszemu gronu odbiorców na wyciągnięcie ręki.