sr2logo
Rozwój pracowników i firmy - Strony Rynku

Rozwój pracowników i firmy

Tarczyński S.A. to polska firma, która posiada ponad 25 lat doświadczenia w produkcji wysokiej jakości wędlin oraz przekąsek mięsnych. Marka jest niekwestionowanym liderem w kategorii kabanosów w Polsce, z prawie 50% udziałem w rynku. Jednocześnie firma Tarczyński to uznany pracodawca, który posiada szerokie kompetencje i doświadczenie w budowaniu i utrzymaniu stabilnego, wysoko wykwalifikowanego zespołu.

1

O sukcesach na wszystkich tych płaszczyznach świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. Wśród najważniejszych wymienić należy chociażby zdobywany przez kilkanaście lat z rzędu certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play, czy też przyznawany wielokrotnie tytuł Solidny Pracodawca Roku. Ten ostatni doskonale oddaje to, co w firmie jest cenione najmocniej – troskę, dbałość i rozwój każdego pracownika.
Z roku na rok świadomość potrzeby rozwoju pracowników wzrasta, co niesłychanie cieszy. Ważne jest jednak, by za świadomością potrzeby szła również konsekwencja i gotowość do inwestowania w pracowników. Tarczyński od niemal trzech dekad udowadnia, że potrafi i chce to robić. Co roku każdy z ponad tysiąca pracowników ma możliwość wzięcia udziału w jednym z dedykowanych, przemyślanych szkoleń czy też kursów, które nie tylko podnoszą poziom umiejętności i pozwalają uzyskać cenione certyfikaty, ale również integrują zespół. Jasno określona ścieżka kariery zawodowej i awansu wieńczy sukces.
Firma oferuje swoim pracownikom dużą ilość szkoleń zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, umożliwiając rozwój – na każdym etapie drogi zawodowej – we wszystkich obszarach związanych z branżą. Ponadto pracodawca dofinansowuje naukę, kierując na studia, opłacając dodatkowe kursy i warsztaty. W ramach programu praktyk i pełnopłatnych staży osoby te mogą stawiać w firmie Tarczyński swoje pierwsze kroki na ścieżce rozwoju zawodowego.
Oferta płatnych staży dedykowana jest głównie studentom o specjalizacjach takich jak: technologia, automatyka, ekonomia, zarządzanie produkcją, czy też inżynieria produkcji. Mowa tu o naprawdę rozwojowych stażach – aktualnie organizacja ma w ofercie 3 programy stażowe: Program Zarządzania Produkcją, Program Wsparcia Technicznego oraz Program Zarządzania Technologią. Co godne uwagi prawie wszyscy stażyści zostają w firmie po zakończeniu stażu, otrzymując już na starcie umowę o pracę.Wachlarz programów szkoleniowych jest bardzo szeroki. Spośród najciekawszych projektów wymienić można szkolenia z obszaru zarządzania produkcją, optymalizacji procesów, czy też z rozwoju kompetencji managerskich.
Umiejętne zarządzanie ścieżką rozwoju pracowników to nie tylko rozwijanie ich kompetencji twardych, ale także rozwijanie umiejętności miękkich zespołu. Dlatego firma posiada także szeroką ofertę szkoleń miękkich, takich jak: zarządzanie zespołem, zarządzanie zmianą, doskonalenie umiejętności handlowych, organizacja i planowanie pracy oraz wiele innych.
Starannie przygotowany proces rekrutacji daje marce możliwość zatrudniania najwłaściwszych pracowników, zapewniając im jak najlepsze warunki pracy i warunki rozwoju. Niewątpliwym atutem dla potencjalnych pracowników jest możliwość pracy z wykorzystaniem najnowszych technologii i narzędzi – co też jest znakiem rozpoznawczym firmy w tej branży. Zgodnie z polityką rozwoju pracowniczego Tarczyński S.A. zapewnia swoim pracownikom wszystkie dostępne możliwości i formy rozwoju.
Oprócz tego są i benefity, zdecydowanie ponadprzeciętne. Motywatorem bezpośrednio związanym z systemem wynagradzania jest system premiowy: premie uznaniowe, roczne, indywidualne; system nagród indywidualnych oraz podwyżki płac zasadniczych. Pozapłacowo firma oferuje system szkoleń oraz świadczeń o charakterze socjalnym (ZFŚS), do którego należy zaliczyć: bony świąteczne, dofinansowanie wypoczynku, organizacja imprez kulturalnych, sportowych, zakup biletów na koncerty. Ponadto firma zapewnia prywatną opiekę medyczną oraz pracownicze ubezpieczenie grupowe, a także karnety
Multisport. W okresie świątecznym pracownicy mogą liczyć na deputaty wyrobów własnych. W firmowej stołówce serwowane są posiłki dla wszystkich pracowników. Dla pracowników produkcyjnych firma oferuje bezpłatne dojazdy do pracy.
Do tego dochodzą jeszcze drobne, ale budujące zaangażowanie i więź gesty, takie jak: paczki dla dzieci pracowników z okazji Mikołaja, wyjazdy integracyjne, dofinansowanie wakacji, bilety na wydarzenia kulturalne i sportowe i wiele innych.
Firma Tarczyński zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. Dlatego też potencjał ludzki jest kluczowym elementem funkcjonowania całej organizacji. Zaangażowanie zespołu oraz prowadzona od lat polityka personalna przynosi doskonałe efekty. Nic więc dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób szuka swojego miejsca w życiu zawodowym właśnie tutaj.