sr2logo
Lidl Polska docenia pracowników i podnosi pensje w 2021 r. Dodatkowo tworzy ponad 2 600 nowych miejsc pracy - Strony Rynku

Lidl Polska docenia pracowników i podnosi pensje w 2021 r. Dodatkowo tworzy ponad 2 600 nowych miejsc pracy

Lidl Polska w myśl idei „Więcej na radość z życia” nagradza wszystkich swoich pracowników za wkład w rozwój firmy i zgodnie z własną tradycją od marca 2021 r. podnosi pensje w strukturach sprzedaży.

Wyższe pensje pracowników

Lidl Polska docenia zaangażowanie pracowników, oferując im wysokie zarobki –  znacznie wyższe od średnich wynagrodzeń w handlu. Z początkiem marca 2021 r. pracownicy sklepów będą zarabiać od 3 550 zł brutto do 4 350 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – od 3 650 zł brutto do 4 550 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. Pomimo wysokich kosztów oraz licznych wyzwań związanych z prowadzeniem działalności handlowej w dobie pandemii Zarząd firmy postanowił uhonorować także wkład i zaangażowanie wszystkich pracowników firmy. Każda osoba o minimum półrocznym stażu pracy otrzyma jednorazową nagrodę roczną w wysokości od 50% do 100% wartości wynagrodzenia.

Na same podwyżki oraz nagrody roczne firma wyda w 2021 r. ponad 120 mln zł.

– Serdecznie dziękuję każdemu z blisko 24 000 pracowników Lidl Polska za wkład i zaangażowanie w pracę. W dobie pandemii każdego dnia wypełniamy misję dostarczania żywności oraz najpotrzebniejszych produktów na terenie całego kraju. Jestem dumny z naszego zespołu. Dzięki prostym i zrównoważonym procesom oraz pracy zespołowej oferujemy wysokiej jakości produkty, w lidlowych niskich cenach wyprodukowane z poszanowaniem praw człowieka oraz w trosce o ekologię i przyszłość naszej planety – Włodzimierz Wlaźlak, Prezes Lidl Polska.

Ponad 2 600 nowych miejsc pracy

Lidl Polska poszukiwać będzie w 2021 r. ponad 2 600 pracowników sklepów, centrów dystrybucji oraz centrali. Sieć oprócz najwyższych wynagrodzeń w branży oferuje pakiet benefitów pozapłacowych – m.in. stabilne zatrudnienie dzięki umowie o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatną opiekę medyczną w placówkach Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz, kartę Multisport, szkolenia oraz „wyprawkę dla maluszka” czy pierwszoklasisty, a także bezpłatny program wsparcia psychologa, prawnika i doradcy finansowego. Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy – firma promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne.

Ponad 2 600 nowych miejsc pracy to nie tylko stanowiska w obszarze sprzedaży i logistyki magazynowej. Poprzez stronę internetową
www.kariera.lidl.pl aplikować można również na stanowiska w centrali, biurach sprzedaży, ekspansji czy na staże oraz programy rozwojowe.

Lidl Polska wśród najlepszych pracodawców

Firma Lidl Polska w styczniu 2021 r. po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych pracodawców oraz otrzymała certyfikaty: Top Employer Polska oraz Top Employer Europe. Proces certyfikacji obejmował spełnianie wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi, dbałość o pracowników i  zapewnienie im dobrego środowiska pracy.

Follow by Email
LinkedIn
Share