sr2logo
Środowisko pracy walorem Nokii - Strony Rynku

Środowisko pracy walorem Nokii

7Nokia to światowy ekspert w dziedzinie mobilnej transmisji szerokopasmowej. Inwestując w najnowsze technologie, umożliwia komunikowanie się miliardom urządzeń na całym świecie. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie ludzie, którzy są jej fundamentem. Dlatego priorytetem firmy jest stworzenie idealnego środowiska pracy, co zostało docenione tytułem Solidny Pracodawca 2015. 

Sukces firmy jest składową wielu elementów – odpowiednie zarządzanie, nowoczesna infrastruktura, najnowsze technologie i najważniejszy element każdego przedsiębiorstwa – ludzie, którzy je tworzą. Pracodawca, który stawia pracowników ponad wszelkie priorytety może spać spokojnie, ponieważ mając ich po swojej stronie osiągnie każdy postawiony sobie cel.
Wiedza pracownika potęgą przedsiębiorstwa.

Podnoszenie kwalifikacji pracowników to podstawa funkcjonowania firmy. Pracownicy Nokii mają wiele możliwości na poszerzenie swojej wiedzy m.in. program Future leaders przeznaczony dla kandydatów, którzy przejawiają predyspozycje do bycia liderem, czy Leadership development – szkolenia stworzone z myślą o najwyższej kadrze managerskiej. Nokia daje możliwość rozwoju każdemu pracownikowi bez względu na jego czas zatrudnienia, posiadane doświadczenie czy umiejętności. Jako Solidny Pracodawca wie, jak ważna jest wiedza osób, które tworzą zespół pracowniczy.

Inwestycja w pracownika wiąże się również z ochroną jego praw socjalnych. Dlatego osoby zatrudnione w Nokii mają zapewnioną stałą opiekę medyczną, a niektóre grupy pracowników możliwość skróconego czasu pracy czy dodatkowe dni urlopu. Oprócz tego w każdym biurze są wydzielone specjalne pomieszczenia dla matek karmiących.
Inwestycja w młodość. Dostrzeganie potencjału to umiejętność, którą nabywa się latami. 150 lat doświadczenia pozwoliło Nokii wypracować system dobierania odpowiednich pracowników na dane stanowisko. Kompletując zespół, specjaliści od rekrutacji zwracają uwagę na kilka elementów: wykształcenie, doświadczenie oraz umiejętności miękkie.
Nokia stale współpracuje z największymi uczelniami w regionie, inwestycja w młode pokolenia to inwestycja w rozwój firmy. Organizując roczne staże, dwuletnie praktyki oraz praktyki wakacyjne potrafi wyłonić idealnych, przyszłych pracowników. Nokia, podejmując współpracę ze studentami, kładzie duży nacisk na ich rozwój – pracownicy pomagają studentom w pisaniu prac dyplomowych, oprócz dostępu do potrzebnych danych, każda z takich osób otrzymuje osobę, która kontroluje wartość merytoryczną pracy.

Motywacja do działania

Współczesny świat wymaga od nas tego, aby być w ciągłym biegu. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej równowagi między pracą a odpoczynkiem. Pracownicy Nokii są tego doskonałym przykładem. Dzięki elastycznym godzinom pracy mają możliwość rozwijania swoich hobby: od wszelkiego rodzaju sportów, aż po podróże w najdalsze zakątki świata. Dodatkowym aspektem motywującym w firmie jest wspieranie aktywności pracowników poprzez: karty multisport czy sport&culture, bony zniżkowe, jak również finansowanie strojów sportowych czy startów w zawodach.

Nokia, jak przystało na Solidnego Pracodawcę, wie jak ważna jest integracja całego teamu, dlatego kilka razy do roku organizuje firmowe spotkania wszystkich pracowników np. z okazji świąt czy pierwszych słonecznych dni. Wspólne spędzanie wolnego czasu jest niezbędnym elementem właściwego funkcjonowania firmy.

Ewa Zapiór