sr2logo
Złoty produkt biznesu solnego CIECH - Strony Rynku

Złoty produkt biznesu solnego CIECH

AQUA PRO – marka tabletek solnych z portfolio biznesu solnego Grupy CIECH, największego producenta soli warzonej w Polsce – zdobyła złoty Laur Konsumenta 2023. Nagroda jest szczególna, bo przyznawana przez samych kupujących, którzy doceniają jakość i innowacyjność preparatu do zmiękczania i uzdatniania wody.

W ogólnopolskim konkursie Laur Konsumenta 2023 marka AQUA PRO zajęła pierwsze miejsce, zdobywając imponujące 36 proc. głosów spośród 1023 oddanych w kategorii. O dużym uznaniu dla AQUA PRO świadczy fakt, że marka zdobyła dwa razy więcej głosów niż produkt, który znalazł się na drugim miejscu.
– Jesteśmy ogromnie dumni z wyróżnienia, jakim jest złoty Laur Konsumenta 2023 dla AQUA PRO. Ponad jedna trzecia głosów oddana na naszą markę tabletek solnych i konkurencja pozostawiona daleko za nami świadczą o dużym zaufaniu do produktu CIECH najwyższej jakości – mówi Andrzej Dawidowski, odpowiedzialny za rozwój portfela produktów i sprzedaż w biznesie solnym Grupy CIECH.

Mocny biznes solny CIECH

Biznes solny jest jednym z sześciu kluczowych obszarów działalności CIECH. W segmencie tabletek solnych CIECH ma ugruntowaną pozycję, będąc ich największym producentem w Europie Centralnej. Nagrodzony Laurem Konsumenta 2023 produkt AQUA PRO stosuje się w systemach zmiękczania wody, m.in. do regeneracji wymienników jonitowych, zmiękczaczy wody i filtrów multifunkcyjnych, które wychwytują składniki zwiększające twardość wody (wapń i magnez). Sól oraz tabletki solne są obecnie produkowane w fabrykach CIECH w Janikowie na Kujawach oraz od 2023 r. w Stassfurcie w Niemczech. Co ciekawe, zakład produkcyjny CIECH w Saksonii-Anhalt został oddany w 2021 roku, a dziś to jedna z najnowocześniejszych w Europie warzelni soli. Jej powstanie jest efektem zrealizowanego największego w historii Grupy programu inwestycyjnego wynoszącego blisko 700 mln zł. Dzięki temu CIECH zwiększa moce produkcyjne w biznesie solnym do ok. 1 mln ton soli warzonej rocznie, a ich pełnię osiągnie w 2024 roku.
Tabletki solne AQUA PRO wyprodukowane w zakładach CIECH w Polsce trafiają na rynki Europy Środkowo-Wschodniej oraz do Skandynawii, a te z niemieckiej warzelni soli w Stassfurcie dystrybuowane są na rynki Europy Zachodniej. Produkt, pochodzący zarówno z polskiej, jak i niemieckiej warzelni, dostępny jest również m.in. w sieciach marketów budowlanych DYI (Zrób to sam).

Niezbędni dla wielu

Laur Konsumenta to jeden z pierwszych i jednocześnie najbardziej liczących się certyfikatów konsumenckich w kraju. Godła Laur Konsumenta i Laur Klienta stały się potwierdzeniem silnej pozycji nagradzanych marek na rynku, a tym samym formą zbiorowej rekomendacji tendencji konsumpcyjnych.
CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest 2. producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w UE, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Zatrudnia blisko 3,5 tysiąca osób w całej UE. Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie a Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

Follow by Email
LinkedIn
Share