sr2logo
Łazienka w modnym stylu - Strony Rynku

Łazienka w modnym stylu

Ryflowania i obłości to obecnie najgorętszy trend wnętrzarski. Doskonale wyczuła go marka Devo, wprowadzając do swojej oferty w 2021 roku kolekcję mebli łazienkowych Gloria 2.0 projektu Grynasz Studio, a później dołączyła do niej siostrzana wersja – elegancka Gloria Style.


Ryflowania pionowe i poziome początkowo pojawiły się we wnętrzach w postaci ozdobnych paneli ściennych, wprowadzając tym samym do nich odrobinę dynamizmu, ale i wizualnego porządku. Trójwymiarowe linie przykuwają wzrok i harmonizują wnętrze. Stosowane już w starożytności, jako ozdoba kolumn w budowlach architektonicznych, symbolizowały połączenie nieba i ziemi. Projektanci śmiało przenieśli ten motyw na meble, dając tym samym ukłon w stronę rzemiosła i ręcznego rzeźbienia w drewnie. Chociaż dziś większość tych prac wykonują maszyny, to i takie ryflowania sprawiają, że mebel wydaje się być wyjątkowy i elegancki.

Przed trendami

Kolekcja Gloria 2.0 zaprojektowana przez duet Grynasz Studio swymi ryflowanymi frontami wyprzedziła obecny trend. Świetne wyczucie stylu pozwoliło na stworzenie serii mebli wyróżniającej się na rynku swym wyjątkowym urokiem. Linia ta łączy w sobie zaokrąglenia nawiązujące do wczesnomodernistycznego stylu z nowoczesną, minimalistyczną formą. Połączenie daje efekt miękkości, charakterystyczny dla tzw. soft designu, dopełnionego specjalnie dobranymi pastelowymi kolorami. Poza klasyczną bielą w kolorze Premium White Supermatt i ekstrawagancką czernią w odcieniu Black, meble możemy nabyć w wykończeniu: Stone Grey Supermatt, Fjord oraz Perfect Touch Parisian Blue. Tym jednak, co przyciąga wzrok są efektowne ryflowania frontów meblowych. Ożywiają one proste, minimalistyczne bryły mebli, jednocześnie przełamując monochromatyczność koloru. Uzyskany efekt aranżacyjny doskonale sprawdzi się u wielbicieli łączenia klasyki z nowoczesnym designem.

Wiele możliwości

Atrakcyjność kolekcji to nie tylko niebanalny wygląd i piękna kolorystyka utrzymana w chłodnej palecie barw. To także szeroki wybór praktycznie wyposażonych szafek oraz akcesoriów podnoszących funkcjonalność łazienki. Wśród podstawowych brył odnajdziemy słupek wiszący dostępny w 2 różnych wymiarach, z czego jeden oferuje dodatkowo wbudowany kosz na pranie, szafkę wiszącą, lustro z półką oraz szafkę pod umywalkę z praktycznymi organizerami w szufladzie górnej wraz z dedykowaną do niej umywalką dolomitową Gloria. To jednak nie wyczerpuje możliwości aranżacyjnych. Projektanci z Grynasz Studio zaprojektowali także szereg designerskich akcesoriów uzupełniających kolekcję. Do nich należy: trzyczęściowe lustro w metalowej ramie, oświetlenie LED do wyboru – 3,6 oraz 7,2 W, naścienny reling, metalowa drabina stojąca, będąca dekoracyjnym elementem służącym do odwieszania ręczników czy ubrań oraz stojące wieszaki na ręczniki w dwóch wersjach wzorniczych. Wszystkie te akcesoria wykonane są z metalu lakierowanego proszkowo w kolorze Black. Utrzymane w stylistyce loft dodają one łazience industrialnego pazura. Meble dostępne są także w wersji bez charakterystycznych ryflowań.

Podobna, ale inna

Gloria Style to siostrzana kolekcja linii Gloria 2.0. Łączą je zaokrąglenia nawiązujące do modernistycznego stylu i ryflowane fronty. Jednakże w tej wersji są one nieregularne, co sprawia, że wizualnie cała kolekcja nabiera delikatności i subtelnej lekkości.
Od siostry odróżnia ją też większa ilość kolorów, w których można skonfigurować swój zestaw łazienkowy. W kolekcji znajduje się szafka pod umywalkę, tym razem z jedną widoczną szufladą, druga znajduje się natomiast wewnątrz szafki, ukryta za jednym frontem. Do kompletu można dobrać słupek wiszący bądź półsłupek z blatem. Kolejną różnicą jest rodzaj zastosowanej umywalki. W kolekcji Gloria Style mamy do dyspozycji umywalkę nablatową w przeciwieństwie do umywalki meblowej kolekcji Gloria 2.0. Takie rozwiązanie nadaje elegancji całej linii, którą podkreślają dodatkowo wysokiej jakości materiały wykończeniowe. W obu kolekcjach – Gloria Style i Gloria 2.0 dostępne są również blaty wykonane z naturalnego drewna dębowego, z płyty kompaktowej oraz z płyty MDF foliowanej foliami PCV, co daje nam możliwość zastosowania umywalek nablatowych. Kolekcja Gloria Style doskonale wpasowuje się w modny obecnie styl aranżacji wnętrz nawiązujący do połowy ubiegłego wieku – mid century modern.
Zaokrąglenia, symetria, geometryczne kształty, widoczne linie i żłobienia to elementy charakterystyczne dla tamtej epoki, które teraz odkrywamy na nowo. Tak jak wracają do łask meble w okleinie drewnianej, bądź imitującej ten naturalny surowiec. Jako nowość w kolekcji Gloria Style udostępniono również opcję do wyboru mebli wykonanych w dekorze dębu, dzięki czemu stworzymy aranżację łazienki w najmodniejszym stylu.
www.devo.pl

Follow by Email
LinkedIn
Share