sr2logo
Kierowcy oczekują od stacji coraz więcej - Strony Rynku

Kierowcy oczekują od stacji coraz więcej

Nowoczesne stacje paliw stały się wielofunkcyjnymi obiektami usługowymi, gdzie można odpocząć przy kawie, zjeść ciepły posiłek, skorzystać z darmowego Wi-Fi odebrać paczkę – o każdej porze dnia i nocy.

_S9A9975_Master.jpg

Stacja paliw to już nie tylko miejsce obsługi pojazdów, ale wygodny przystanek na trasie, w którym zadbamy o swój samochód, zjemy posiłek, napijemy się dobrej kawy i odpoczniemy przed dalszą podróżą. Właśnie dlatego Shell od 2015 roku prowadzi modernizacje swoich stacji, rozwijając część gastronomiczno-kawiarnianą oraz własną markę gastronomiczną deli by Shell, która oparta jest o naturalne, wysokiej jakości składniki, pochodzące z pewnych i bezpiecznych źródeł. Działania te są odpowiedzią na nowe potrzeby konsumentów. W Shell niezmienna pozostaje wysoka jakość obsługi, za którą firma w tym roku otrzymała Laur Konsumenta – nagrodę, która jest przyznawana na podstawie opinii klientów.

– W Shell chcemy, żeby każdy klient na naszej stacji poczuł się jak gość – był przywitany i profesjonalnie obsłużony. Obsługa, którą zapewniamy kierowcom, jest naszym wyróżnikiem na rynku. Prowadzimy szkolenia dla pracowników i monitorujemy poziom satysfakcji klientów, aby mieć pewność, że czują się oni u nas jak najlepiej – mówi Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

Aby usprawnić obsługę, wprowadziliśmy nowy system kasowy, który dodatkowo ułatwia pracownikom codzienne zadania. W ślad za tym rozwiązaniem oferujemy również wirtualną kartę lojalnościową Shell ClubSmart, która dodatkowo uprości zbieranie i wymienianie punktów za paliwo.
Niezmienna najwyższa jakość paliw

Shell cyklicznie ulepsza swoją ofertę paliwową na swoich stacjach. W czerwcu 2017 roku firma wzbogaciła wszystkie swoje paliwa o innowacyjną technologię DYNAFLEX, która pomaga poprawić wydajność silnika. Benzyna Shell V-Power to jedyne paliwo opracowane we współpracy z Ferrari i rekomendowane przez tę markę.
– Paliwa Shell V-Power zostały stworzone zarówno dla starszych, jak i nowszych, bardziej wymagających silników. Pomagają one usuwać nagromadzone w silniku osady, przez co wspierają efektywne spalanie paliwa. Nasi klienci mogą mieć pewność, że tankują paliwa najwyższej jakości. Potwierdzają to też wyniki regularnych badań Państwowej Inspekcji Handlowej – dodaje Molenda.

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Oprócz rozbudowanej oferty gastronomicznej deli by Shell, na wybranych stacjach klienci mogą skorzystać z kącików wypoczynkowych, napić się kawy z porcelanowej filiżanki czy odpisać na ważne maile wykorzystując darmowe Wi-Fi. Na większości stacji zostało wdrożone rozwiązanie DHL Parcel Shop, dzięki któremu klienci mają możliwość odbioru przesyłek DHL na stacjach Shell w dowolnym miejscu i momencie. W wybranych punktach Shell znajdują się również paczkomaty.

W trosce o środowisko

Ważną rolę w procesie ograniczenia emisji CO2 i realizacji celów porozumienia paryskiego odgrywa dekarbonizacja działalności operacyjnej. Właśnie z tego względu od początku 2020 roku 97% stacji własnych Shell kupuje energię elektryczną wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Rozwiązanie to pozwoli na redukcję nawet 32 000 ton CO2 do atmosfery rocznie.
Shell inwestuje również w rozwój paliw alternatywnych. Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym zakresie w 2020 roku będzie otwarcie pierwszej stacji Shell LNG we Wrocławiu. W przyszłości powstaną również punkty szybkiego ładowania samochodów Ionity.

Follow by Email
LinkedIn
Share