sr2logo
Szybko, komfortowo, w dobrej cenie z PKP Intercity - Strony Rynku

Szybko, komfortowo, w dobrej cenie z PKP Intercity

Wprowadzenie nowoczesnych i komfortowych pociągów, skrócenie czasu przejazdów, atrakcyjna oferta cenowa oraz program inwestycyjny za ponad 5 mld zł – dzięki tym działaniom PKP Intercity w 2015 roku odzyskało pasażerów. Przewoźnik szacuje, że w ubiegłym roku przewiózł 31 mln pasażerów, czyli o 5 mln więcej niż rok wcześniej.  

 Efekt Pendolino

pendWdrożenie nowoczesnych i komfortowych pociągów Pendolino w połączeniu ze znaczącym skróceniem czasu przejazdów i atrakcyjnymi cenami biletów sprawiło, że osoby, które nigdy nie korzystały z usług kolei zainteresowały się nie tylko nowym produktem PKP Intercity, ale podróżami koleją w ogóle. Składy kursujące w ramach kategorii Express InterCity Premium cieszą się rosnącą popularnością wśród pasażerów. Przewoźnik szacuje, że w 2015 roku nowoczesnymi pociągami podróżowało 3,5 mln osób. Na trasach kursowania Pendolino można było zaobserwować dynamiczny przyrost pasażerów. Najbardziej widać to na linii z Warszawy do Trójmiasta, Krakowa czy Wrocławia. W grudniu 2015 roku PKP Intercity wydłużyło trasy kursowania Pendolino – można nim pojechać do Rzeszowa, Gliwic, czy Bielska-Białej.

Więcej nowych i zmodernizowanych pociągów

Od grudnia 2015 roku pasażerowie mogą podróżować najnowszymi pociągami FLIRT3 oraz PesaDART. Kursują one do mniejszych miast, np. Olsztyna, Kielc, Lublina, Białegostoku czy Torunia. Pojazdy zostały wyposażone w wygodne fotele, a przy każdym znajduje się indywidualne oświetlenie oraz gniazdko elektryczne. Dostępne jest także Wi-Fi. Ponadto wydzielona jest część barowa, w której można napić się kawy czy zjeść obiad. Zarówno pociągi FLIRT3, jak i PesaDART kursują w ramach ekonomicznej kategorii InterCity, gwarantując komfortową podróż w atrakcyjnej cenie.
Dodatkowo w 2015 roku na tory wyjechały nowe wagony na trasę Warszawa – Szczecin oraz zmodernizowane wagony jadące z Przemyśla do Szczecina m.in. przez Kraków, Katowice, Wrocław, czy Poznań. Wagony zapewniają wygodną podróż – są dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, rowerzystów i osób niepełnosprawnych.

Krótsze czasy przejazdów

Wprowadzenie nowych pociągów rozwijających szybsze prędkości oraz zakończenie prac modernizacyjnych na infrastrukturze kolejowej sprawiły, że czas podróży na wielu trasach znacznie się skrócił. Ze stolicy do Krakowa najszybsze połączenie wynosi 2h 15 min., do Gdańska – mniej niż 2h 40 min., a do Katowic – 2h 20 min. Szybciej z Warszawy pasażerowie mogą pojechać również do Szczecina, Gliwic, Kielc, Olsztyna czy Białegostoku. Dzięki krótszym czasom podróży pociągi PKP Intercity stały się konkurencyjne wobec innych środków transportu, np. samochodu.

Oferta na każdą kieszeń

Oferta dopasowana do potrzeb różnych grup odbiorców to jeden z czynników, który wpłynął na wzrost liczby pasażerów. Ci, którzy planują podróż z wyprzedzeniem, mogą skorzystać z oferty SuperPromo i nabyć bilet na przejazd Pendolino już od 29 zł. Po wyczerpaniu puli najtańszych biletów dostępne są rabaty sięgające 30%. Przewoźnik proponuje także stałą ofertę dla seniorów (30% rabat) i rodzin (30% zniżki). Ponadto na niektórych trasach obowiązują atrakcyjne cenowo bilety „Taniomiastowe”. Oferta PKP Intercity oparta na trzech elementach – komfortowych pociągach, konkurencyjnych czasach przejazdów oraz atrakcyjnej ofercie cenowej – pozwoliła odzyskać pasażerów. Zachęciła także osoby, które do tej pory wybierały inne środki transportu, do podróżowania pociągami.

You may also like...