sr2logo
Dirt Devil – siła sprzątania - Strony Rynku

Dirt Devil – siła sprzątania

Ilość produktów do sprzątania niejednego konsumenta przyprawia o niemały zawrót głowy. Jak wybrać odkurzacz, który sprosta naszym wymaganiom i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
adssadDokonując zakupu sprzętu AGD chcielibyśmy, aby służył nam przez długie lata. Powinien być nie tylko funkcjonalny i nowoczesny w dniu zakupu, ale i znacznie wyprzedzać konsumenckie potrzeby. Nie mniej istotny jest komfort jego eksploatacji, a także aspekt higieniczny.
Czy zatem można znaleźć taki sprzęt na rynku? Tak, Dirt Devil – marka szalenie popularna na niemieckim rynku, teraz zdobywa serca polskich konsumentów,
m.in. została doceniona w ogólnopolskim konkursie Laur Konsumenta 2016 nagrodą Laur Konsumenta Odkrycie Roku 2016.
Amerykańska firma DIRT DEVIL to część globalnej grupy TTI – jednego z wiodących producentów urządzeń do pielęgnacji podłóg i elektronarzędzi. Od 1905 roku swoim klientom proponuje wysokiej klasy urządzenia do sprzątania o efektownym wyglądzie, które kryją w sobie innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz wysoką jakość. W swoim szerokim portfolio marka posiada odkurzacze, ale także urządzenia do czyszczenia za pomocą wody i pary AquaClean, urządzenia do mycia okien, oraz automatyczne roboty.
Dirt Devil kieruje swoje produkty do klientów ceniących komfort, wygodę i nowoczesność, ale także dla osób cierpiących na alergię, którzy mogą cieszyć się czystym powietrzem – bez grzybów, pierwotniaków i bakterii, a to dzięki zastosowaniu technologii multicyklonowej i filtrów HEPA.
Technologia multicyklonowa, czyli jaka? Taka, dzięki której odkurzacze nie tracą siły ssania w trakcie zapełniania się zbiornika na kurz. Tradycyjne odkurzacze oddzielają cząsteczki kurzu za pomocą filtrów m.in. worka, w którym większe cząsteczki kurzu zostają zatrzymane, a powietrze, które przepływa przez niego chłodzi silnik. Gdy worek jest pełny, powietrze ma znacznie utrudniony przepływ, moc zasysania spada i silnik odkurzacza może nie być prawidłowo chłodzony – co może doprowadzić do przegrzania lub nawet uszkodzenia. W urządzeniach Dirt Devil powietrze, za pomocą specjalnie ukształtowanej komory, wprawiane jest w ruch wirowy, a siła odśrodkowa wyrzuca cząsteczki brudu, które zsuwają się po ściankach i osadzają na dnie zbiornika. Ruch powietrza w odkurzaczu przypomina trąbę powietrzną, czyli tzw. cyklon. Odkurzacz, w którym zastosowano szereg takich cyklonów, nazywamy w uproszczeniu multicylkonem. Takie rozwiązanie zapewnia, że nawet najmniejsze cząstki zostają wyodrębnione z powietrza. Dodatkowo, w odkurzaczu znajdują się dwa filtry, z których drugi o skuteczności filtracji 99,97% (HEPA 12) umieszczony za silnikiem oddziela mikrozanieczyszczenia, roztocza, a nawet bakterie.
Czy od odkurzacza można chcieć więcej, jeśli powietrze wyrzucane z niego jest czystsze, niż to w pomieszczeniu odkurzanym? Bezworkowe odkurzacze Dirt Devil są niewątpliwie higienicznymi, funkcjonalnymi, a zarazem dobrze zaprojektowanymi urządzeniami, z którymi warto dbać o porządek w swoim domu.

Follow by Email
LinkedIn
Share