sr2logo
Niczuk Metall- PL nagrodzony tytułem Solidny Pracodawca Roku. - Strony Rynku

Niczuk Metall- PL nagrodzony tytułem Solidny Pracodawca Roku.

Niczuk Metall- PL Spółka Jawna to firma mieszcząca się w Olsztynie. Tam mieści się główne biuro firmy wraz z magazynem i zakładem logistycznym. Zasięg działalności spółki obejmuje cały teren naszego kraju oraz Litwy, Łotwy, Estonii i Węgier. Firma zatrudnia ponad 150 osób i właśnie została uhonorowana tytułem Solidny Pracodawca 2016.

3

Nagroda Solidnego Pracodawcy to potwierdzenie wzorcowej polityki personalnej jaką prowadzi przedsiębiorstwo. Jest ona przejrzysta, klarowna, a jednocześnie bardzo rozbudowana. Zaczynając od podstaw jakimi są umowy o pracę zamiast umów „śmieciowych” czy szkolenia, a kończąc na pomysłowych sposobach integracji załogi czy rozbudowanych działaniach CSR. Celem Niczuk Metall jest budowanie i utrzymywanie rodzinnego charakteru firmy oraz stworzenie zgranego zespołu ludzi.

W firmie została opracowana jasna procedura przyjmowania nowych pracowników do pracy, która jest dostępna dla wszystkich na stronie internetowej firmy. Każdy nowy pracownik przyjmowany jest do pracy na dokładnie takich samych zasadach. Firma bardzo ceni sobie równe traktowanie wszystkich zatrudnionych. Każdy z pracowników jest zobowiązany, aby z godnością oraz szacunkiem traktować swoich współpracowników oraz uczestniczyć w budowaniu przyjaznej atmosfery pracy pozbawionej kłótni, lekceważenia i poniżania.

W przedsiębiorstwie pracują dosłownie wszystkie osoby, bez względu na wiek, niepełnosprawność czy planowany rozwój rodziny. Firma stara się zawsze stworzyć jak najbardziej przyjazne warunki pracy dla każdego z pracowników oraz dla ich rodzin. Dzięki temu każdy z nich może czuć się bezpiecznie oraz wie, że jego praca ,chociażby po powrocie z urlopu macierzyńskiego w przypadku młodych mam, nie jest zagrożona.

Prawie 13% ogółu załogi stanowią osoby w wieku 50+. Doceniane jest ich doświadczenie, cierpliwość, siła spokoju oraz przede wszystkim chęć podzielenia się wiedzą z młodszymi współpracownikami.

Dodatkowo w spółce są organizowane praktyki oraz staże dla studentów oraz absolwentów szkół wyższych. Młodym osobom, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenie, przydzielany jest opiekun z firmy, który asystuje przy poznawaniu zasad funkcjonowania organizacji. Najwybitniejsi, którzy zgarną najlepsze oceny, mają szansę na zatrudnienie w firmie.

Cała załoga firmy ma możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji oraz indywidualnego rozwoju. W 2015r. zakończył się półtora roczny unijny projekt szkoleniowy, w którym wzięła udział zdecydowana większość pracowników spółki. Program obejmował szkolenia z szeroko pojętych kompetencji miękkich jak również szkolenia specjalistyczne i techniczne. W planach jest opracowanie kolejnego tego typu projektu, z którego skorzysta cała firma.

Jednym z czynników, dla którego pracownicy każdego dnia tak chętnie przychodzą do pracy jest rozbudowany system motywacyjny stosowany w firmie. Obejmuje on m.in.: system ubezpieczeń, premie finansowe, bony świąteczne, imprezy integracyjne, telefony komórkowe, wpływ na wybór i wyposażenie auta służbowego, obiady firmowe, comiesięczny pakiet napoi i słodyczy oraz wiele innych. Spółka nie pozostaje w tyle również ze świadczeniami socjalnymi. W tym przypadku został stworzony Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, który obejmuje świadczenia na rzecz pracowników. Należą do niego m.in.: szczepienia, dofinansowanie podręczników szkolnych, pikniki integracyjne, bilety do kina oraz przede wszystkim zapomogi wypłacane w przypadku indywidualnych zdarzeń losowych.

Zarząd Niczuk Metall- PL wie, że polityka personalna firmy, która jest zorientowana na pracowników przekłada się na realizację celów samej spółki. Dlatego po zdobyciu tytułu nie zamierzają spocząć na laurach. Firma planuje m.in. kolejne edycje konkursu „Zgarnij staż” oraz dodatkowe szkolenia dla całej załogi spółki. Już teraz prowadzone są chociażby szkolenia dla pracowników działów kadr, IT i Wdrożeń.

Tytuł Solidnego Pracodawcy 2016 to potwierdzenie starań i dobrej opinii, jaką cieszy się Niczuk Metall. Firma traktuje go jako zobowiązanie do zachowania wysokich standardów w zakresie polityki personalnej.

2

Follow by Email
LinkedIn
Share