sr2logo
Zdrowe podejście do pracownika - Strony Rynku

Zdrowe podejście do pracownika

3– Gratulacje, Państwa firma została nagrodzona tytułem Solidny Pracodawca 2019. Co oznacza dla Państwa solidność zatrudnienia?

– Oczywiście, cenimy ludzi, bo to oni tworzą fundament każdego przedsiębiorstwa. Tworzymy jak najlepsze warunki pracy, aby była efektywna i przebiegała w dobrej atmosferze. Jesteśmy firmą z tradycjami, która istnieje na rynku od ponad 200 lat, w Polsce od 27. Nasze doświadczenie świadczy o tym, że obrany kierunek w działaniach biznesowych, ale również podejście do pracowników, którzy są naszym najcenniejszym kapitałem, są słuszne. Dzięki takiej polityce zatrudniamy najlepszych specjalistów i ekspertów rynku medycznego, którzy chcą pozostać z nami na lata.

– Co sprawia, że firma się wyróżnia?

– Oferujemy nie tylko produkty wysokiej jakości, ale przede wszystkim kompleksowe rozwiązania, które mają pomagać profesjonalistom medycznym oraz pacjentom w procesie leczenia ran, a także  opieki. Od momentu założenia w 1818 roku firma odegrała ważną rolę w rozwoju ochrony zdrowia na świecie. Paul Hartmann Senior, brytyjski chirurg Sir Joseph Lister i lekarz Victor von Bruns w 1874 r. razem dokonali przełomowego odkrycia w historii medycyny – stworzyli pierwszy na świecie antybakteryjny jałowy opatrunek specjalistyczny: gazę karbolową określaną mianem „największego zwrotu w historii chirurgii”. Był to ważny wynalazek rozpoczynający rozwój nowych metod leczenia ran, które dzięki ludziom z pasją w naszej firmie są ciągle doskonalone.

– Na jakich wartościach opiera się koncepcja prowadzonej w firmie polityki personalnej?

– Stawiamy na wysoką wydajność – każdy z nas działa jak przedsiębiorca ze świadomością wspólnego celu, którym jest bycie o krok przed konkurencją i dbanie o status lidera na rynku. Kolejnym aspektem jest ukierunkowanie na klienta – zajmujemy się wyłącznie takimi aktywnościami, które kreują wartość dla naszych klientów, starając się zaspokoić ich dzisiejsze potrzeby jak i te, które dostrzegamy w przyszłości. No i na koniec, element bez którego nasz sukces nie byłby możliwy, a mianowicie  zespół z pasją – jesteśmy jednym wizjonerskim zespołem, który żyje zaufaniem i szacunkiem, i ma ambicję być wzorem do naśladowania.

– Ważnym elementem życia zawodowego jest rozwój pracowników. Co w tym względzie oferuje firma jako pracodawca?

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest rozwój firmy. Aby tak się stało, dajemy pracownikom szansę ciągłego doskonalenia umiejętności oraz rozwijania kompetencji. Dlatego nie tylko inwestujemy w ich studia czy kursy, lecz także oczekujemy od menedżerów, że aktywnie będą inwestować w te kompetencje pracowników, które są cenne dla firmy. Może to być choćby udział w interesujących projektach, czy dzielenie się ze współpracownikami specjalistyczną wiedzą. Takie podejście procentuje, pracownicy nie tylko czują się pewniej wykonując powierzone im zadania, ale mogą realizować również swoje ambicje i plany zawodowe. W przyszłości daje to możliwość awansu pionowego lub poziomego. Buduje też wśród pracowników poczucie przynależności do przedsiębiorstwa. Jednym z wielu przykładów jest wieloletni rozwój pracownika magazynu, który obecnie jest kierownikiem ds. supply chain management. Staramy się też, by nasi pracownicy zdobywali jak najwięcej doświadczenia we współpracy ze środowiskiem medycznym, co otwiera przed nimi wiele perspektyw.