sr2logo
Solidny Pracodawca w obliczu ekstremalnych wyzwań - Strony Rynku

Solidny Pracodawca w obliczu ekstremalnych wyzwań

W obliczu  pandemii COVID-19 oraz restrykcji nałożonych przez rząd Polski, mających na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, obserwujemy jak Polacy jednoczą się  i odpowiedzialnie podchodzą do nowej rzeczywistości. 

3Jak sytuacja wygląda z perspektywy firmy zajmującej się logistyką, zatrudniającej ponad 650 pracowników? W Logwin Poland wielokrotnie podkreślane podziękowania dla pracowników, nabierają nowego znaczenia. Elastyczność w stosunku do realizacji zamówień i spełnienie potrzeb renomowanych klientów, w tym czasie w sposób szczególny należy przełożyć na specyfikę pracy w oddziałach dedykowanych zarówno logistyce kontraktowej, jak i produktom spedycyjnym.  Logwin Poland podejmuje wszelkie środki, by chronić swoich pracowników. Na stanowiskach, na których  jest to możliwe, pracownicy świadczą pracę zdalnie. Jednak w branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) czynnik ludzki jest niezastąpiony.

Tak, jak realizacja biznesu klientów przez Logwin Poland jest bezpieczna, tak poczucie bezpieczeństwa firma stara się dać wszystkim pracownikom, których obecność niezbędna jest do realizacji codziennych zamówień. Logwin popiera akcję #zostańwdomu, jednakże bez części pracowników świadczących pracę realizacja zamówień on-line nie byłaby możliwa. Wprowadzono dodatkowe działania mające za zadanie ochronę: pomiar temperatury ciała, udostępnienie płynów do dezynfekcji, szczególna uważność na samopoczucie swoje oraz współpracowników. Ponadto staranne planowanie grafików z uwzględnieniem potrzeb pracowników-rodziców, ograniczenie kontaktu z dostawcami, kurierami itd. Logwin nieustannie stara się wprowadzać optymalizację procesów i procedur w taki sposób, by nowe rozwiązania nie zakłócały dobrze prosperujących obszarów. Firma słucha tego, co mają do powiedzenia pracownicy, dlatego funkcjonuje program Idea. Polega on na nagradzaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które usprawniają codzienną pracę zarówno w obszarach biurowych, jak i magazynowych. Filozofia firmy skupia się na podejściu, że czasem małe rzeczy niewidoczne w skali makro robią ogromną różnicę w środowisku mikro. Inne ustawienie pojemników do pakowania towaru, dodanie jednego dokumentu do obiegu – to proste przykłady tego, jak pracownicy sprawiają, że praca staje się bardziej efektywna i często zwyczajnie prostsza.

Obecny rynek pracy – jak nigdy dotąd – stawia wyzwania pracodawcom, którzy chcą zachować najwyższe standardy. Aby temu sprostać, należy bezwzględnie propagować, wdrażać i ulepszać praktyki, które przyczyniają się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa pracowników.

– Uhonorowanie Logwin Poland kolejny rok z rzędu tytułem Solidnego Pracodawcy w kategorii ogólnopolskiej i branżowej jest dla nas kolejnym bodźcem do bacznego przyglądania się temu, jak funkcjonujemy jako firma oraz jak postrzegają nas obecni oraz przyszli pracownicy. Z optymizmem stawiamy na dalsze rozwijanie pozytywnych relacji zarówno z pracownikami, jak i klientami. Wiemy, że wspólnymi siłami osiągamy najwięcej – mówi Piotr Sprzęczka, Managing Director.