sr2logo
Netto Polska – Solidnym Pracodawcą Roku - Strony Rynku

Netto Polska – Solidnym Pracodawcą Roku

3aDla Netto Polska przejrzyste warunki pracy, etyka i odpowiedzialność to podstawy działalności. Wywodząca się z Danii sieć handlowa, obecna na naszym rynku już od 25 lat, po raz kolejny zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy Roku.

– W Netto na co dzień kierujemy się zdrowym rozsądkiem, który pozwala nam na funkcjonowanie w zgodzie z wartościami istotnymi dla nas i otaczającego nas świata – mówi Roman Borecki, dyrektor HR w Netto Polska. – Dbamy o nasze relacje zarówno w kontaktach pomiędzy pracownikami, jak i klientami czy kontrahentami. Prowadzimy szereg różnych działań, które sprawiają, że jesteśmy autentyczni, wiarygodni i godni zaufania. Otrzymanie tytułu Solidny Pracodawca Roku w tak szczególnym okresie, jakim jest epidemia COVID-19, sprawia, że jesteśmy dumni z naszych rozwiązań i działań, które podjęliśmy i podejmujemy także w tym okresie. Skoncentrowaliśmy się na maksymalnym zadbaniu o bezpieczeństwo zatrudnionych osób. Stale poszukujemy najlepszych rozwiązań, dzięki którym praca u nas będzie bardziej bezpieczna. Dbamy o to, aby nasi pracownicy byli jak najlepiej poinformowani o zagrożeniach i dobrych praktykach podejmowanych, aby ich chronić. Epidemia i pogłębiający się kryzys nie zmieniły naszej polityki personalnej. Nie zwalniamy pracowników, nie ograniczamy wymiarów etatów, bo wiemy jak bardzo ważne w dzisiejszych czasach jest poczucie stabilności pracy.
Netto działa na przejrzystych zasadach, a co się z tym wiąże – oferuje wszystkim zatrudnionym jasne warunki zatrudnienia. Zdecydowana większość pracowników pracuje w oparciu o umowy o pracę, otrzymując wynagrodzenia zgodne z faktycznym wymiarem czasu pracy. Pensje wypłacane są na czas, a pracownicy znają warunki przyznawanych premii. Netto oferuje także szereg benefitów pozapłacowych, takich jak stałe zniżki na zakupy, bony świąteczne, możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego na korzystnych warunkach, zaproszenia na atrakcyjne zabawy świąteczne dla dzieci i rodziców, paczki z prezentami. Firma stwarza także możliwości dbania o zdrowie i kondycję fizyczną, umożliwiając pracownikom dołączenie do programów sportowo-rekreacyjnych, takich jak OK System i Multisport. Tradycją jest wspólne świętowanie jubileuszów pracowniczych. – W tym roku doczekaliśmy się pierwszego 25-lecia – mówi Roman Borecki. – Jeden z naszych kolegów przepracował w Netto ćwierć wieku, a teraz czekamy na kolejnych „25-latków”! Celebrujemy nasze relacje, organizując różnego rodzaju imprezy integracyjne zarówno małe – lokalne, jak i ogólnopolskie, w których udział biorą setki osób.

Netto stawia na szeroko rozumiany rozwój pracowników. Firma stwarza możliwości zdobywania nowej wiedzy i kompetencji w ramach wykonywania codziennych zadań i obowiązków. Ci, którzy są zainteresowani zdobywaniem wiedzy, szkolą się w wielu dziedzinach, a następnie przekazują zdobyte umiejętności swoim kolegom. – Stawiamy na zespół wykwalifikowanych trenerów wewnętrznych – uzupełnia Borecki. – Zawsze doceniamy zaangażowanie i chęci do dalszego rozwoju. Wierzymy, że siłą lidera jest jego zespół. W związku z tym dbamy o to, aby każdy szef pracował nad rozwojem swoich ludzi i potrafił planować, wspólnie z nimi, ścieżki ich karier. 

Netto szczyci się wysokim współczynnikiem awansów wewnętrznych, który osiąga właśnie dzięki temu, że liderzy stale podnoszą kompetencje swoich zespołów i dbają o proces sukcesji, który ułatwia znalezienie następców na kolejne stanowiska w organizacji w przypadku awansu. 80 proc. liderów w Netto to osoby, które objęły stanowiska kierownicze w wyniku awansów wewnętrznych.

Najlepsi pracownicy mają możliwość udziału w różnego rodzaju programach rozwojowych, takich jak np. Akademia Talentów czy Akademia Lidera. Są one kierowane do osób, które wyróżniają się w szczególny sposób.

Firma Netto to organizacja odpowiedzialna społecznie, która od wielu lat angażuje się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu, zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. We współpracy z olimpijką Moniką Pyrek, prowadzi fundusz stypendialny „Skok w marzenia”. Jego celem jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych, uzdolnionych ludzi. Dotąd z takiej możliwości skorzystało już

ok. 30 osób. Netto jest także partnerem regionalnym niemieckiego klubu piłkarskiego Borussia Dortmund. W ramach współpracy wspiera finansowo budowę pierwszej szkółki BVB w Polsce, która powstaje dzięki zaangażowaniu Fundacji Akademia Łukasza Piszczka w Goczałkowicach-Zdroju.