sr2logo
NOVAKID wykorzystuje grywalizację do nauki angielskiego - Strony Rynku

NOVAKID wykorzystuje grywalizację do nauki angielskiego

Stosowanie grywalizacji w procesie nauki to stale rosnący trend. Z badania przeprowadzonego niedawno przez Novakid – platformę do nauki języka angielskiego online dla dzieci – wynika, że aż 80% nauczycieli ma pozytywne nastawienie do włączenia elementów gier do programu nauczania. Wskazują oni, że dzięki temu zwiększa się zaangażowanie nawet najmłodszych uczniów, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Warto już teraz przekonać się, jak poprzez interaktywne gry można łatwo zachęcić dziecko do skutecznej nauki angielskiego. Czy stwierdzenie „im wcześniej, tym lepiej” zawsze jest prawdziwe? To pytanie niejednokrotnie zadają sobie rodzice przedszkolaków i pierwszoklasistów, zastanawiając się, czy warto zdecydować się na dodatkowe zajęcia językowe dla ich dzieci. Chociaż korzyści płynących ze znajomości języka obcego nie można podważyć, niepewność zaczyna się w momencie, gdy zastanawiamy się, kiedy jest właściwy moment, aby zacząć jego naukę. Czy istnieją kursy odpowiednie do potrzeb nawet czterolatków?
Wątpliwości te rozwiewa platforma Novakid, która prawie dwa lata temu wprowadziła na rynek autorski Świat Gier – edukacyjne, innowacyjne środowisko oparte na fabule z animowanymi komiksami, przepełnionymi przyciągającymi wzrok postaciami. Na proces nauki składają się tam indywidualne lekcje angielskiego z native-speakerem, minigry i zadania domowe. Wszystkie te elementy osadzone są w angażującej fabule przewodniej, dzięki czemu nauka języka angielskiego łączy rozwój z rozrywką.
– Od dokładnie 3 lat korzystamy z nauki języka w Novakid – mój syn, Aleks, rozpoczął przygodę z angielskim mając 5 lat. Lekcje prowadzone są w ciekawy i interaktywny sposób, a materiał prezentowany jest za pomocą metody TPR, czyli między innymi za pomocą gestów czy mimiki twarzy – dzięki czemu nawet tak małe dzieci skupiają swoją uwagę na lekcji, także szybciej opanowują kolejne zagadnienia. Podoba mi się też to, że jest to lekcja na żywo, w trybie 1:1, czyli dziecko ma nauczyciela w tym czasie tylko dla siebie. Świetne efekty dają też stosowane elementy grywalizacji, które dodają nauce głębi, pozwalają dziecku zanurzyć się w procesie edukacji, a nie tylko opierać się na teorii – mówi Mirosława Trenerowska, autorka bloga oraz mama dwójki dzieci – 8-letniego Aleksa i 4-letniej Oliwki.
Argumentem opowiadającym za tym, że naukę angielskiego warto rozpocząć już wieku przedszkolnym jest również to, że dzieci są znacznie bardziej ekstrawertyczne niż nastolatki czy dorośli i eksplorują otaczający je świat, w tym język. Nie boją się popełnić błędów i zwracają mniejszą uwagę na to, co inni ludzie mogą o nich powiedzieć lub pomyśleć. Wiele badań wykazało, że niepokój i obawy przed popełnieniem błędu są jednym z głównych czynników tworzenia bariery językowej. Te przeszkody są jednak łatwiejsze do pokonania w młodszym wieku, zwłaszcza, kiedy nauka opiera się na zabawie i przenosi dziecko do wyimaginowanego świata. Oczywiście ważne jest, aby na bieżąco monitorować postępy dziecka oraz obszary, nad którymi powinno w danym momencie popracować.
– Po odbytej lekcji, otrzymuję każdorazowo informację zwrotną, a z poziomu panelu rodzica mogę na bieżąco obserwować aktualne postępy dziecka, jego osiągnięcia czy odtwarzać już odbyte lekcje. Dziecko z kolei może odrabiać tam zadania domowe, a także grać w gry edukacyjne – oczywiście po angielsku. Dzięki bezpośredniej interakcji z lektorem, efektywnym formom nauczania oraz przede wszystkim nauce przez zabawę bez żadnej presji, z lekcji na lekcję obserwuję, jak Aleks pokonuje swoje mentalne blokady. Zaczyna przyswajać nowy język naturalnie i we własnym tempie – a przecież o to w tym wszystkim chodzi – dodaje Mirosława Trenerowska.

Personalizowana nauka

Novakid kładzie nacisk na personalizację za pomocą ekstrakcji danych i analizy wspomaganej techniką uczenia maszynowego, aby zaspokoić indywidualne potrzeby młodych uczniów. Korzystając z podejścia opartego na danych, platforma gromadzi szczegółowe informacje na temat poziomu osiągnięć i stylów uczenia się każdego ucznia, aby tworzyć zindywidualizowane programy nauczania. Monitorowane jest między innymi to, jak dobrze dziecko opanowało daną strukturę gramatyczną, czy często zapomina słowa, czy robi pauzy w mowie. Podejście oparte na technologii neutralizuje czynniki zewnętrzne w ocenie.

Nauka online to oszczędność czasu

Oprócz aspektów merytorycznych, przy wyborze zajęć dodatkowych dla najmłodszych ważne jest również to, aby nie przytłoczyły one dzieci, jak również rodziców.
– Jako pracująca mama bardzo cenię sobie swój czas – w Novakid mamy łatwy dostęp do lekcji bez wychodzenia z domu. Odpada więc dowożenie dziecka na zajęcia oraz czas i koszty związane z dojazdami. Dzięki elastycznemu grafikowi jesteśmy w stanie dopasować lekcje angielskiego do pozostałych zobowiązań oraz rytmu dnia dziecka w dogodny dla nas sposób – podkreśla Mirosława Trenerowska, mama ośmioletniego Aleksa, korzystającego od 3 lat z zajęć na platformie Novakid.

Bezpłatne zajęcia próbne

W celu upewnienia się, że lekcje angielskiego online to odpowiednia forma nauki dla naszego dziecka, warto najpierw przetestować dany rodzaj zajęć. Novakid oferuje możliwość odbycia darmowej, niezobowiązującej lekcji próbnej.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że pierwsza lekcja w Novakid jest zawsze darmowa. Nie kupujemy więc przysłowiowego kota w worku. Możemy kompletnie niezobowiązująco przetestować najpierw platformę wzdłuż i wszerz i dopiero wówczas przekonać się, czy taka forma nauki to będzie coś dla naszego dziecka. Jeśli TAK – super, jeśli NIE – nic się nie dzieje – podsumowuje blogerka.
Więcej informacji o Novakid dostępnych jest na stronie www.novakid.pl.

O Novakid

Platforma Novakid została założona w 2017 roku w Kalifornii w USA. Tworzy ją międzynarodowa społeczność młodych uczniów, chcących poszerzyć znajomość języka angielskiego. Celem Novakid jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego miejsca do rzeczywistej praktyki języka angielskiego w towarzystwie rówieśników i nauczycieli z całego świata. Obecnie za pośrednictwem tej interaktywnej platformy internetowej ponad 2000 doświadczonych i wykwalifikowanych lektorów prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci. Do tej pory zostało przeprowadzonych ponad 12 milionów lekcji dla ponad 500 000 uczniów.
Metoda nauki Novakid opiera się na pełnej immersji językowej połączonej z grami edukacyjnymi i reprezentuje nową generację nauki online. Misją Novakid jest wsparcie dzieci w dążeniu do osiągnięcia lepszej przyszłości dzięki budowaniu trwałych relacji ponad granicami i kulturami.

Follow by Email
LinkedIn
Share